DEĞİŞİM VE İADE

sisimisi.com adresinden satın almış olduğunuz ürünlerin kullanılmamış, yıpranmamız ve tekrar satılabilme özelliğini kaybetmemiş olması şartıyla 4077 nolu Tüketici'nin Korunması Hakkında Kanuna bağlı 'Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in 7. maddesi uyarınca siparişiniz size ulaştığı günü takip eden 7(yedi) iş günü içinde bize telefon ile veya [email protected] adresinden bilgi vererek değişim ve iade sürecini başlatabilirsiniz.

Ürünün kutusu ve/veya ambalajı bize teslim ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız şekilde bulunmalıdır.

Ürünü gönderirken mutlaka ürünle birlikte size gönderilen fatura üzerinde ki "Değişim/İade" alanını elle eksiksiz değişim yapılacak ürün bilgisi/bilgileriyle doldurup, adınızı soyadınızı yazıp imzalamanız gerekmektedir.

Ürünün faturası kurumsal ise; değişim işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo ücreti (varsa) dahil edilmeden, "Ürün Birim Fiyatı + KDV" şeklinde kesilmiş bir DEĞİŞİM FATURASI ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Kurumsal fatura düzenlenmiş sipariş değişimlerinde DEĞİŞİM-İADE FATURASI kesilmediği taktirde değişim işlemi gerçekleştiremiyoruz. Değişimlerde kargo ücreti daima müşteriye aittir.Dilerseniz sürat kargo  1211480875 kod ile Peşin Ödeme diyerek indirimli gönderi sağlayabilirsiniz.

 

Hangi durumlarda iade/değişim talep edemiyorum?

Değişim talebinizin kabul edilmesi için gönderilen ürünün paketinin hasar almamış, ürünün kullanılmamış ve zarar görmemiş olması gerekmektedir. Değişim talebinizin geçersiz kabul edileceği durumlarla ilgili olarak aşağıdaki kuralları okumanızı rica ederiz:
·         Kişiye özel hazırlanan ürünlerin değişim kabul edilememektedir.
·         Kullanıcı hatası ile (yırtılma, iplik atma, kopma vb.) hasar gören ürünlerde değişim yapılamamaktadır.
·         Ürünü; faturası, orijinal kutusu, orijinal ambalajı ve kesilip kopartılmamış etiketi ile birlikte, yanında gönderilen dökümanlar ve tüm aksesuarlar da dahil edilerek göndermeniz gerekmektedir.Yapılan satışın 4077 sy. Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun Kapsamına giren bir satım sözleşmesine dayanması,
• Satın alınan ürünün ambalajı açılmadan, tahrip edilmeden, bozulmadan ve ürün kullanılmadan teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde gerçekleştirilmesi gereklidir.
• Ürünün kutusu üzerindeki, ithalatçı veya üretici firma tarafından yapıştırılmış olan etiketlerin yırtılması, vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir. Değişimin gerçekleşebilmesi için ürünlerin kullanılmamış ve bozulmamış olması gerekmektedir.
• İndirim ve outlet ürünlerinde değişim ve iade hakkı bulunmamaktadır. 
·         Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmamasını ya da koli bandı kullanılmamasını rica ederiz. Aksi halde Değişim Ve İade işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

 

Değişim süreci nasıl gerçekleşiyor?

Değişim talebiniz onaylandıktan sonra sisimisi.com üzerinden istediğiniz ürünü veya ürünleri sepetinize ekleyiniz.Sizlere tanımlanan hediye çekini ilgili alana girerek  Ödeme adımında Kapıda Ödeme,kredi kartı yada havale ile ödeme yöntemini seçerek tamamlayınız Sipariş notu bölümünde DEĞİŞİM TALEBİME İSTİNADEN yazmanız gerekmektedir. Kapıda ödeme ücreti 35-40 TL'dir.

Değişim siparişiniz de ki ürünlerin toplam tutarı gönderdiğiniz ürünlerin tutarından yüksek ise arada oluşan fark tutarı size kapıda ödeme olarak yansıtılacaktır. Tutarı farklı olan kargolarda kapıda ödeme ücreti olarak +15 TL kargo ücreti yansıtılacaktır. Bu ücretler alıcı tarafından karşılanır.

İNDİRİM, OUTLET, ABİYE VE AKSESUAR ÜRÜNLERİNDE DEĞİŞİM VE İADE SÖZ KONUSU DEĞİLDİR. ÜRÜN MÜŞTERİYE TESLİM EDİLDİKTEN SONRA MÜŞTERİ HAK TALEP EDEMEZ.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR